Odvlhčovač jako praktický dárek pro ženu? 5 důvodů, proč ho bude milovat!

Sháníte praktický dárek pro manželku, přítelkyni, maminku, kamarádku nebo jinou ženu, která je vám blízká? Překvapit ji můžete i velmi praktickým dárkem v podobě vysoušeče vzduchu. Domácí odvlhčovače, podobně jako například mobilní topidla, patří mezi pomocníky, s nimiž se žije zase o něco lépe a zdravěji – následující výčet důvodů vás o tom zaručeně přesvědčí.

1. Eliminuje vlhkost

Hlavním důvodem pro pořízení odvlhčovače je optimalizace vlhkosti vzduchu, respektive odstranění nadměrné vlhkosti, která způsobuje zdravotní i jiné potíže. Za ideální hodnotu se považuje vlhkost kolem 50 %, v případě 60% a vyšší vlhkosti je vhodné zasáhnout.

2. Zabraňuje kondenzaci páry

Pára na oknech, na stěnách a dalších plochách – co s ní? Opět lze vyzdvihnout vlastnosti odvlhčovače, který zajišťuje kontrolu rosného bodu.

3. Odstranění zápachu

Modely s aktivním uhlíkovým filtrem odstraňují nepříjemný zápach, který je pro „vlhké“ domácnosti typický. Díky odvlhčovači může interiér opět krásně vonět.

4. Ochrana zdraví celé rodiny

S permanentní vlhkostí jdou ruku v ruce různé zdravotní neduhy. Dochází k přemnožení plísně a roztočů a s nimi i ke vzniku nebo zhoršení alergických onemocnění, ale také onemocnění dýchacích cest, ekzémům apod. Vlhkost navíc způsobuje pálení sliznic očních spojivek, bolesti hlavy, nevolnost a celkově posiluje pocit únavy.

5. Prodloužení životnosti nábytku

Viděli jste někdy nábytek ve vlhkých prostorách? Následkem vlhkosti se životnost zařízení výrazně zkracuje – pořízením odvlhčovače lze opět nastolit optimální podmínky a nábytek tak efektivně ochránit.

S výběrem ideálního domácího odvlhčovače vám pomohou specialisté z eprofi.cz – odborníci na topidla Master a další zařízení včetně domácích i průmyslových odvlhčovačů. Ucelenou nabídku najdete také na webu odvlhcovace.info. A pokud se rozhodnete také pro nákup mobilního topidla Master, poohlédněte se po něm na webu profesionalni-topidla.cz.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová