Jak vybrat dárek pro ženu, na které vám záleží?

Vybrat dárek pro dívku nebo ženu, to není žádná sranda. Naopak se jedná o téma, které pro drtivou většinu mužů představuje nemalý oříšek, v krajním případě noční můru. Ať už se blíží narozeniny nebo svátek vaší přítelkyně, manželky, sestry nebo maminky, anebo se chcete s dostatečným předstihem vybavit na vánoční svátky, mohlo by se vám hodit několik následujících rad.

Praktický dárek nemusí udělat radost

Muži jsou při výběru dárku často orientovaní na jeho praktickou stránku a mají představu, že když nadělí dárek potřebný pro chod domácnosti, zabijí tak dvě mouchy jednou ranou. To je ale častá chyba, kterou dotyčnou spíše otrávíte.

Věnujte výběru dárku dostatek času

Vyvarujte se toho, abyste se 23. prosince proháněli po přeplněném a z části vyprodaném obchoďáku a pobíhali z krámku do krámku. Stejně tak není taktické vybírat dárek k narozeninám cestou na oslavu. Snažte se vždy vystihnout hlavní charakteristiky obdarovávané ženy a klidně si i na papír napište koníčky, kterými ráda tráví volný čas.
  • Chodí si pravidelně po práci zaběhat?
  • Během týdenní dovolené u moře přečte na pláži 3 knížky?
  • Miluje hudební kapelu, která bude mít shodou okolností za půl roku v ČR koncert?
  • Už dva roky vás (zatím neúspěšně) tahá do divadla?
  • Neustále vás upozorňuje na to, že tři kabelky a dvoje boty ji do práce prostě nestačí?
Jednoduše řečeno: Nekoukejte v první řadě na praktičnost dárku, ale skutečnost, zda vaší drahé polovičce či třeba milované sestře udělá v první řadě radost. To se vám téměř jistě povede, pokud dárek napasujete na její oblíbenou činnost. Populární jsou také zážitky, které si užijete spolu – luxusní večeře, wellness pobyt a podobně.

Buďte originální a vložte do dárku kus sebe

Drtivá většina žen si potrpí na drobné dárečky po čas celého roku. Radost jí můžete udělat, i když momentálně nemá narozeniny, jmeniny ani se neblíží jiný významný den. Pokud ale cestou domů natrháte na přilehlé louce čerstvé květiny nebo vlastnoručně vyrobíte bytovou dekoraci, určitě si šplhnete. A ani vás to nebude moc stát! Velice oblíbené jsou v dnešní době také fotodárky. Z vlastních snímků z dovolené, portrétů vašich dětí nebo třeba domácích mazlíčků můžete nechat vyrobit originální trička, hrnečky, kalendáře, plakáty nebo třeba elegantní fotoalba, které můžete doplnit originálními popisky.

Publikováno: 13. 04. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová