5 tipů, jak vhodně zabalit dárky: Zvládne to každý!

Blíží se Vánoce nebo narozeniny některého z vašich blízkých? Pak budete potřebovat originální dárek. A když už ho seženete, měli byste výsledný efekt podpořit i nadstavbou. Vhodným zabalením dárku totiž dopřejete obdarovanému oněch několik desítek vzrušujících sekund, během kterých může ve své fantazii přemýšlet, co jste si pro něj asi připravili. Víte, jak vhodně zabalit dárky?

1) Nebalte na poslední chvíli

Balit dárky byste měli v klidu a v pohodě, ne 1 hodinu před štědrovečerní večeří či 5 minut před odjezdem na narozeninovou párty. Věřte tomu nebo ne, na výsledném zabalení je investovaný čas poznat na první pohled. Pokud je navíc dárek určený pro sestru, přítelkyni nebo obecně někoho, kdo s vámi sdílí domácnost, ohlídejte si, aby vám do místnosti po čas balení nelezl.

2) Připravte si náčiní a čistou pracovní plochu

Nic nenaštve víc, než když musíte od rozdělané činnosti několikrát odbíhat. To platí i pro balení dárků. Připravte si proto balicí papír, nůžky, pravítko, izolepu či lepíky, stuhy, jmenovky a další dekorační prvky na jednu hromádku a pusťte se do toho. Dbejte na čistou pracovní plochu, abyste dárek nepředali upatlaný od lepidla nebo politý šťávou.

3) Vhodný balicí papír

Přizpůsobte barvy i dekor balicího papíru zájmům a věku obdarovaného. Potrpí si vaše neteř na panenky? Kupte balicí papír s motivy Barbie. Miluje vaše přítelkyně kočky snad víc než vás samotného? Pak je vhodnou volbou balicí papír s roztomilými koťátky. Záleží i na kvalitě papíru. Vyvarujte se toho, aby se obal dárku roztrhl dříve, než se dostane do ruky nového majitele!

4) Vzít si na pomoc krabici není ostuda

Pořídili jste dárek nepravidelného tvaru, který se bude nedobře balit? Nebojte se a zabalte jej do o něco větší krabice. Výsledný efekt bude lepší, než když se budete pokoušet zabalit „nezabalitelné“.

5) Nebuďte líní, stuha k dárku patří!

Když už jste si dali práci s výběrem dárku, dlouze přemýšleli, jak vaší přítelkyni, mamince nebo třeba babičce udělat radost, nebuďte líní a dotáhněte to do konce. Zabalený dárek přetáhněte zdobnou stuhou a zavažte (třeba jako tkaničky u bot). Věřte tomu nebo ne, ale moment rozbalování je vzrušující nejen pro malé děti, ale jistou míru dobrodružství a několikasekundový únik od všedních chvil dopřává i nám, dospělým.

Publikováno: 02. 12. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová