Hledáte šperky, které nemusíte nikdy sundávat? Nechte se inspirovat

Drtivá většina z nás nosí šperky. Někdo zlaté, jiný stříbrné, další holduje chirurgické oceli… Mnozí z nás své šperky po příchodu domů odkládá. Důvodů je vícero. Citliví jedinci mohou pociťovat nepříjemné pocity na kůži, další se mohou cítit svázaní, ale většinou je důvodem obava o šperk samotný, jeho mechanické poškození. Které šperky vydrží, a přitom jsou nepřehlédnutelné a slušivé?

Ozdobte si ruce

Prsteny jsou populární mezi mladými i staršími. Nosíme je na prstech, kde musí snášet velkou zátěž. Aby vám prsteny vydržely co nejdéle hezké, volte spíš masivnější typy bez kamenů. Pozor na duté modely, ty bývají měkké, a pokud se poškodí, často je nejde opravit. Krásný i elegantní je velikostně nápadnější zlatý prsten bez zbytečných příkras. Originalita může být v jeho nepravidelném tvaru nebo originálním rozšíření. Nezapomeňme na zápěstí. Zlaté náramky dovedou podtrhnout útlé, ženské, sexy zápěstí. Aby vám náramek při nošení nevadil, opět vybírejte jednoduché typy s ne úplně jemným druhem řetězoviny.

Upoutejte zlatým řetízkem

Jestliže nemáte malé děti, jsou zlaté řetízky na krku a v dekoltu poměrně v bezpečí. I to je důvod, proč je drtivá většina z nás po návratu domů nesundává a dokonce s nimi bez obav spí. Evergreenem jsou jednoduché zlaté řetízky, které se neokoukají a neztrácí nic na trendy vzhledu ani po deseti letech. Samotný zlatý řetízek může působit smutně, bez nápadu. Obzvlášť, pokud jde o naprosto jednoduchý typ. Oživit jej může zlatý přívěšek. A který vybrat, abyste se o něj nemuseli obávat? Hezké i symbolické je plné lesklé srdíčko i elegantní jednoduchý křížek. Zajímavé a přitom neustále „nositelné“ jsou i různé zlaté přívěšky placičky, na nichž může být ledacos vyryto. Budoucí nebo čerství rodiče budou pyšně nosit přívěšky ve tvaru dudlíku maličkých stop nohou miminka. Jednoduše, přívěšky, které jsou celistvé, a nehrozí jejich rozklad na víc částí a zároveň nejsou duté, vám budou výbornými společníky ve dne, v noci.

Spolehlivé náušnice

I náušnice spousta žen nechce sundávat. Je to možné, avšak měli byste opět volit model, jenž bude jednoduchý a ideálně bez kamenů. Pevnější a mohutnější kroužky jsou skvělou variantou. V menším provedení. Ty velké by se mohly v posteli nehezky mechanicky poničit. I zlaté náušnice typu pecky jsou ideální. Vyleštěné kuličky, kytky nebo třeba hrací kostky budou i při spánku v bezpečí, protože budou přichyceny na lalůčku ucha. Chcete-li být krásní ve dne, v noci, z bohaté nabídky šperků se dá velmi dobře vybrat. A to jak pro ženy, tak pro muže.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová