Hezký dárek pod vánoční stromeček aneb s olivami nejdál dojdeš

Originalita především, právě tak musí vypadat věc, kterou plánujeme našim milovaným položit pod stromeček. Dárek by měl hezky vypadat, ale také být praktický. Jak splnit tolik zadání najednou a neudělat chybu? Zkuste olivový olej, nicméně rozhodně ne ten z regálu supermarketů. Jak praví znalci, skutečná kvalita roste na rodinných farmách, kde se starají majitelé už generace opravdu s láskou. Odolat kulinářské specialitě s příměsí jižanské stálice je pak skoro až nemožné.

Zaručená kvalita, nemůžete se nikdy splést

Když potřebujete opravdu výjimečný vánoční dárek, nikdy neberte nic, co byste si sami nevyzkoušeli a nevěděli, že jde o skutečnou první ligu. Podívat se do světa oliv, které vyrůstají s obdivuhodnou péčí svých majitelů a každoroční sklizeň je svátkem, je rozhodně dobrá volba. Při výběru není kam spěchat, protože olivy také zrají podstatnou část roku. Oblečení, DVD s filmem nebo alkohol pořád dokola? Ale vůbec ne, když budete nápadití, dostanete se mnohem dál – nejen při výběru dárků, ale i obecně v životě… Jaký je ideální dárek pro ženu? Měl by pěkně vonět, hezky vypadat, zkrátka potěšit úplně všechny smysly. Parfém je určitě dobrá volba, ale výběr španělských oliv rozhodně ještě o něco lepší. Zvláště pak tehdy, když jej darujete v barvených designových lahvičkách ze skla, které jsou samy o sobě ozdobou pro každou kuchyni. I elegance přece musí vládnout kuchyni, bez ní by nebylo žádné připravované jídlo úplné!

Pány potěší také porce oliv ze Španělska

Nejvhodnější dárek pro muže také čeká mezi olivami, až bude moci naplno zazářit. Tři různé půllitrové láhve, z nichž každá má něco do sebe. Připravuje váš manžel rád ryby na grilu? Potom je Arbequina dobrým přítelem, varianta Picual si zase rozumí s restovanou zeleninou. A do třetice je zde Cornicabra, pikantní verze olivového oleje, se kterou si připravíte vynikající lehčí jídla, jako jsou rizota nebo dušená bílá a červená masa. Záleží jen na tom, nač máte nyní chuť!

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová