Šplhněte si u své polovičky! Jak vybírat šperky pro ženy?

Pánové, co si budeme povídat. Překvapit a originálně obdarovat naši drahou polovičku, setru nebo třeba maminku, to je pro většinu z nás pořádný oříšek. Vybírat nové boty nebo třeba kabelku za ni nemůžete, trefit se při koupi knížky do vkusu obdarované se také vždycky nepovede, poukázka do oblíbeného obchodu je až poslední, nouzové řešení a potřebným vybavením do domácnosti ji spíš naštvete. Co funguje vždycky, jsou šperky. Ať už jde o dárek k Valentýnu či třeba k narozeninám. Podle čeho je vybírat?

Největší radou je žena sama

Při výběru šperků pro ženy je nejdůležitějším faktorem alespoň orientační znalost vkusu obdarovávané. Pokud si nejste jistí, v nestřežené chvíli se jí prohrabte šperkovnicí. Našli jste v ní výrazné kousky? Tak se nebojte a pořiďte ji šperk s velkým, nepřehlédnutelným kamenem. Červená, zlatá, modrá, zelená. Miluje vaše přítelkyně pestré barvy? Tím líp! V takovém případě máte téměř 100% jistotu, že se trefíte a dotyčná šperk k nějakému outfitu vytáhne. Hemží se to ve šperkovnici miniaturními, převážně stříbrnými náušnicemi? Tak neexperimentujte a buďte při výběru decentní.

Sázkou na jistotu je zlato a stříbro. Záleží na typu ženy

Důležitou roli hraje povaha i stáří ženy. Pokud v oboru tápete, doporučujeme jít na jistotu a dívky a mladší ženy obdarovat šperkem ze stříbra nebo bílého zlata. Obecně také platí, že v drtivé většiny případů sklidí úspěch šperky s výrazným zdobením a velkými kameny, které nechají vaši krásku v konkurenci ostatních dam vyniknout. Starší ženy naopak často chtějí splynout s davem bez toho, aniž by na sebe nějak výrazně upozorňovaly. Zároveň ale touží po eleganci, což platí nejen pro šaty a obuv, ale také módní doplňky včetně šperků. Při návštěvě zlatnictví a prodejny se šperky proto doporučujeme začít rozhovor s prodavačkou tím, že charakterizujete ženu, pro kterou dárek kupujete. Věk, povaha a kousky objevené v její šperkovnici jsou stěžejními informacemi.

Jakými šperky pro ženy zabodujete?

Šperky pro ženy jsou velice populárním dárkem, který se hodí pro oslavu narozenin, svátku nebo třeba výročí vztahu. Neméně často slečny a dámy všech věkových kategorií nalézají šperky pod vánočním stromečkem. Zda té své pořídíte nové:
  • náušnice,
  • prsteny,
  • náhrdelníky,
  • náramky,
  • brože,
  • řetízky,
  • přívěsky,
  • nebo celé soupravy šperků,
to už je jen a jen na vás.

Publikováno: 13. 04. 2019 / Aktualizováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová