Tyto 3 věci musí obsahovat razítko na oblečení

Máte dítě ve školce nebo na prvním stupni základní školy? Jezdí váš potomek každý rok na dětské tábory? Nebo dokonce máte hned několik ratolestí? Pokud ano, tak tento článek je určen právě vám.

Čím více malých dětí pohromadě, tím větší zmatek. V oblečení tedy určitě. A my víme, jak se mu pokud ne přímo vyhnout, tak jeho následky alespoň minimalizovat. Nervy vám alespoň částečně ochrání neotřelé a originální jmenovky na oblečení.

Aby se po oblečení neslehla zem

Zná to snad každá maminka. Malému capartovi do školky pořídí novou teplákovou soupravu, a po týdnu se po ní slehne zem. A pak ji uvidí na jiném capartovi. Soupravy nebyly označené a zaměnily se. Ve školkách poměrně častý problém. Proto učitelky a vychovatelky na začátku školního roku na rodiče apelují, aby oblečení svým dětem označovali. Aby zkrátka věděly, co je koho. Jinak se prostě může ztratit.

Školky, školy, dětské tábory

Označovat oblečení je vak vhodné i na prvních stupních základní školy, na letních dětských táborech, a dokonce i ve vícečetných domácnostech. Ano, k záměně věcí často dochází i v rámci rodin. Doprovázené hádkami a křikem, kde skončilo Toníkovo oblíbené tričko. Kdyby přitom šlo jen o oblečení. Problematické bývají především ručníky. Jejich sdílení totiž vede k přenosu různých chorob. A jak se těmto problémům vyvarovat? Jednoduše. Zkrátka ručník, tričko, mikinu nebo cokoliv jiného dítku označit. Jak?

Originální jmenovky na oblečení

Možná vás napadne oblečení dítku popsat popisovačem na textil. To ho ale může zničit. Máme pro vás proto lepší řešení. Je jím originální razítko na textil MAMACHICK, které si můžete objednat na mamachick.cz. Zde si jednoduše vyberete tvar razítka na oblečení - textil (kočičku, pandu, sovu a veverku), zadáte jméno vašeho potomka a vyberete si jeden z hravých motivů – nabízí se zvířátka, kytičky, letadla, sluníčko, raketa, vláček a spousta dalších.

Je libo černá, modrá, nebo červená?

Dalším krokem bude volba barvy inkoustu, která může být buď černá, modrá, nebo červená. A v posledním kroku si zvolíte množství razítek. Čím více si jich totiž koupíte, tím levněji vás vyjde jedno razítko. Samotný proces výroby razítek je následující: na počítači se nejprve vytvoří jmenovky pro děti, ty se vytisknou, a na konec se na stroji vyrobí odlitek razítka, který se naplní inkoustem. Před tím, než je razítko odesláno k zákazníkovi, je samozřejmě vyzkoušeno, zda dobře funguje.

Proč razítko na textil MAMACHICK?

Hned z několika důvodů. V první řadě skvěle vypadá. Jsme si jisti, že si ho vaše dítko zamiluje. Zdaleka však nejde jen o motiv otisku. Razítko je také velmi odolné. S náhradním inkoustem, který je součástí balení, vydrží až tisíc otisků a padesát praní (doporučujeme prát na 30 °C) . Při správném skladování můžete razítko používat roky. Vysychání inkoustu zabraňuje odnímatelný kryt. Proto ho po každém použití nezapomeňte na razítko nasadit. Rovněž je vhodné zásobit se náhradním inkoustem. Pokud vás omrzí jedna barva, není nic jednoduššího než použít jinou.

Jak razítko používat?

Jednoduchá je i samotná aplikace razítka. Z razítka odstraňte kryt a obtiskněte ho na papír. Pokud otisk splňuje vaše očekávání, můžete přistoupit k tisku na samotný textil. Ten položte na tvrdý podklad, například na stůl, razítko obtiskněte na požadované místo a nechte do druhého dne uschnout. Nakonec na razítko nasaďte ochranný kryt. Zabráníte tím vysychání inkoustu.

Jak doplnit inkoust?

Problémy nebudete mít ani s doplňováním inkoustu. Připravte si čistý papír, rukavice a zástěru. Z razítka odstraňte kryt, odšroubujte obě krytky a do každého otvoru nakapejte pět až deset kapek inkoustu. Razítko opět složte a nechte na 24 hodin odstát. Před použitím opět vyzkoušejte na papíru a až poté na textilu.

Publikováno: 28. 03. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová