Co dělat, když už domácí čisticí prostředky nestačí

Určitě jste se při úklidu setkali s problémem, který zkoušel vaši trpělivost. Ať už to byla špinavá trouba, skvrny od červeného vína na koberci nebo připálené jídlo na sporáku, někdy se zdá, že domácí prostředky prostě nejsou dost silné. Pokud jste vyzkoušeli osvědčené recepty babiček a nebyli jste spokojeni s výsledkem, je čas na těžší kalibr.

Čisticí prostředky do koupelny

Když selže ocet a jedlá soda, můžete se spolehnout na profesionální čisticí prostředky. Na trhu existuje řada přípravků pro konkrétní typy skvrn a povrchů. Správný čisticí prostředek vám ušetří nejen čas, ale i energii. Nemůžete se doma zbavit zaschlých kapek na vodovodních bateriích? Vyzkoušejte profesionální odstraňovač vodního kamene. Pokud vás trápí usazený vodní nebo močový kámen, vyberte si čistič WC.Ten dokáže odstranit i ty nejodolnější usazeniny během několika minut.

Profesionální úklid

Některé problémy mohou vyžadovat profesionální úklidové služby. Tyto firmy mají přístup k technologiím a čisticím prostředkům, které v běžné drogerii nekoupíte. Například při čištění koberců nebo čalouněného nábytku může být nejefektivnější a nejrychlejší volbou profesionální firma na čištění skvrn.

Pravidelné čištění

Naučte se předcházet situacím, když tradiční domácí čisticí prostředky nestačí. Pokud máte pocit, že voda odtéká pomaleji, pořiďte si čistič odpadů. Zbaví vás zbytků mýdla, jídla nebo kožního mazu. Pravidelné čištění a správná péče o povrchy mohou zabránit vzniku hlubokých skvrn a znečištění.

Zvažte změnu materiálu

Pokud neustále bojujete s určitým materiálem nebo povrchem, který je výjimečně náchylný k ušpinění, nebo je na něm i drobná nečistota velmi viditelná, možná je čas uvažovat o jeho výměně. 

Pokud plánujete zařizovat nový domov nebo se chystáte na rekonstrukci, upřednostněte při výběru materiálu praktičnost. Černé baterie jsou nyní v módě a vypadají krásně, ale právě na nich je nejvíce vidět vodní kámen. Z dlouhodobého hlediska je vždy lepší dívat se na to, jak bude materiál vypadat za několik let a jak náročná bude jeho údržba.

Toužíte po čisté a svěží koupelně? Podívejte se na čisticí prostředky do koupelny od HG.

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jitka Zvěřinová