Přijďte si užít romantickou noc na zámek

Někdy stačí jen pár magických hodin mimo realitu všedních dní, abyste se cítili plni nové energie i chuti pustit se do svých projektů, práce či celého života s novým elánem. Luxusní zámecký hotel vám může právě takových pár hodin klidu nabídnout, protože jedna jediná noc dokáže do vašeho života přinést radost, odpočinek i naprosté vytržení z běžného života. Našim tipem je rozhodně Chateau Herálec. Chcete vědět proč?

Pokoje s příběhem

Spát budete v kamenných zdech, jejichž historie sahá až do 13. století, přesto dnešní pokoje disponují veškerým luxusem, který si dokážete představit. Prostorné pokoje jsou designované ve stylu galerie, proto v každém z nich naleznete dokonalou kopii obrazu některého velkého českého mistra. Pohodlné postele můžete doplnit o výběr polštáře dle svého přání ze zámeckého pillow menu. Chcete-li ještě více prostoru pro intimní rozjímání, zvolte některý z velkých zámeckých apartmánů.

Wellness jinak a lépe

V historických prostorách se nachází i místní wellness, kulisou k bazénu jsou historické klenby, vířivku najdete v zámecké věži a intimní saunový svět se ukrývá v přístavbě z 19. století. Zámecké Spa je navíc pod hlavičkou jedinečné přírodní kosmetiky L’OCCITANE, která svou licenci nabídla Chateau Herálec jako prvnímu v České republice. Pobyt na zámku je díky wellness ještě příjemnější.

Večerní či ranní procházka v zámeckém parku

Velkou výhodou tohoto místa je opravdový klid a pocit odlehlosti, a to díky rozlehlému anglickému parku. Dlouhá procházka mezi vzrostlými stromy, vás možná zavede až k barokní soše sv. Agasia z první poloviny 18. století či k ještě starším Božím mukám ze 17. století. Historická kompozice rozlehlého parku přímo vybízí k úvahám a rozjímání. Procházku si dopřejte s ranním rozbřeskem, abyste mohli poslouchat ptačí zpěv po ránu, nebo v podvečer při západu slunce.

Posezení v zámecké restauraci

Po dobrém jídle a se sklenkou kvalitního vína se všechny trable a starosti světa zdají menší a řešitelnější. Místní gastronomický koncept stojí na lokálních surovinách, kvalitě a svěžích intepretacích tradiční české kuchyně. Za zmínku stojí i samotné prostory jídelen a vkusně ručně foukané číše a poháry.

Zážitek podle preferencí

Víte-li, že novou energii do žil vám vždy vlije nový silný prožitek, využijte zámeckou Knihu zážitků, v níž naleznete pestrý výběr nápadů na příjemný den. Někteří hosté volí projížďku kabrioletem, jiní se vydají na návštěvu památek UNESCO v okolí, dobrodruzi se rozhodnou pro let balónem či vrtulníkem.

Jako doma!

Nejdůležitější ze všeho je ale ona atmosféra, kterou naleznete v každém zámeckém zákoutí. Ubytování na zámku Chateau Herálec v sobě kombinuje vůni dní dávno minulých, vkusný design dnešního střihu i krásnou přátelskou až domácí atmosféru.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Katka Novosadová